Człowiek czasem patrzy na książki, jakie w ogromnych ilościach znajdują się w księgarni i jest przerażony tym, ile to dzieł literackich ma do wyboru. Im jest ich więcej, tym ciężej dokonać wyboru. Niby mamy ochotę na ulubionego autora, ale też z drugiej strony – chętnie przeczytalibyśmy coś, co jest nam zupełnie nieznane. Nie łatwo jest podjąć dobry wybór. Jeżeli ktoś chce przeczytać coś przerażającego, to jak najbardziej może wybrać “Wyborny trup” (https://www.taniaksiazka.pl/wyborny-trup-agustina-bazterrica-p-1452486.html) Augustina Bazterrica lub “List w butelce” Nicholasa Sparksa. Dwie odmienne od siebie książki, zapewniające doskonałą lekturę na bardzo długi czas.

“Wyborny trup”

Dystopijny świat, który może przerazić nie jedną osobę. Chyba śmiało można powiedzieć, że jest to książka dla osób o mocnych nerwach. Jeżeli ktoś boi się krwawych śladów zbrodni i tego, że człowiek może zjadać…ludzkie mięso, to raczej nie powinien sięgać po tą książkę. Jej treść na pewno pozostanie z nami na długo. Czytelnik ma okazję przenieść się do świata, gdzie zostały wymordowane wszystkie zwierzęta. Aby móc przeżyć, to je się ludzkie mięso. Wszyscy zostali podzieleni. Jedna grupa to ludzie, którzy będą zjedzeni. A inna grupa to ludzie, którzy będą zjadać. Głównym bohaterem jest Marcos – człowiek, który na co dzień pracuje w ubojni. Praca nad ludzkim mięsem nie jest łatwa, a do tego dochodzą problemy rodzinne. Nie jest łatwo utrzymać się przy zdrowych zmysłach w takim świecie. Czy Marcosowi się to uda? Książka to jedne wielkie “wow”!.

“List w butelce”

Jedna z najbardziej klasycznych opowieści o miłości. Cała historia została wydana już kilka lat temu, a Nicholas Sparks zebrał za nią pozytywne recenzje. W związku z tym, że historia została sfilmowana, a w rolach głównych wystąpił m.in. Kevin Costner, to książka ponownie ukazała się na rynku. Tym razem na okładce zobaczyć można filmowych bohaterów. Opowieść klasyczna, ale nad swój wyraz bardzo wyjątkowa. Pewnego dnia do morza zostaje wypuszczony list w butelce. Po miesiącu Theresa Osborne znajduje tą butelkę razem z listem na plaży w Cape Cod. Wyjmuje list i jest bardzo zaintrygowana jego treścią. List, który zaczyna się od słów “Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze…” porusza nią do głębi. Theresa postanawia zrobić wszystko, aby odnaleźć kochanków i poznać ich dalszą historię, która już z listu wydaje się niełatwa. Czy będzie jej dane odnaleźć tych dwojga ludzi? Czy dzięki niej ich miłość rozbłyśnie na nowo? Tego dowiemy się  z tej wspaniałej książki.

Ludzie autorstwa Racool_studio - pl.freepik.com